środa, 6 listopada 2013

Na Moście Sowińskiego odsłonią tablicę

Ponad miesiąc temu zakończyły się prace remontowe na Moście Zygmunta Sowińskiego, na ulicy Kasprowicza w Zawierciu. Teraz w tym miejscu będzie wisiała tablica upamiętniająca tego zawierciańskiego społecznika.

Zygmunt Sowiński był inżynierem elektrykiem, dyrektorem Huty Szkła w latach 1934-1939 a także Posłem na Sejm RP. Jego działalność można śmiało określić jako pobudzenie gospodarki w Zawierciu. Działał społecznie. Został odznaczony Orderem Pracy i Złotym Krzyżem Zasługi. Walczył w walkach o niepodległość w II wojnie światowej, a ostatecznie zginął w obozach koncentracyjnych w Dachau. Do jego większych zasług należy dodać zelektryfikowanie większości fabryk w mieście oraz zaprojektowanie i budowę sieci wodociągowej we wschodniej i środkowej części miasta.
Uroczystość odsłonięcia tablicy na jego cześć odbędzie się 8 października (piątek) o godzinie 17:00 na moście na ulicy Kasprowicza.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/