wtorek, 26 listopada 2013

Młodzi dziennikarze z Zawiercia w Łodzi!

Wciąż głośno jest o projekcie "Młodzieżowa Akademia Obywatelska"! Organizatorzy starają się ze wszystkich sił; cały czas organizowane są spotkania, wyjazdy i inne. Ostatnio odbył się pierwszy wyjazd młodzieży do Łodzi w ramach projektu realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych. .
Wyprawa rozpoczęła się na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu, gdzie zebrali się uczniowie z zawierciańskich szkół biorących udział w projekcie. Stamtąd uczestnicy przejechali do Łodzi. Wizyta w stolicy województwa łódzkiego rozpoczęła się od udziału w XXIII Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”, gdzie młodzi adepci zawodu dziennikarza spędzili pozostałą część dnia.
Drugi dzień wyjazdu studyjnego rozpoczął się od wizyty w Studenckim Radiu „Żak” – jednej z kilku w Polsce studenckich rozgłośni radiowych nadających w eterze. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy otrzymali zadanie przygotowania kilkunastominutowych audycji tematycznych, które były nagrywane w studiu. Po obiedzie uczniowie „Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej” odwiedzili Radio Łódź, gdzie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy dziennikarskiej od doświadczonego redaktora rozgłośni.

Był to pierwszy z dwóch wyjazdów dziennikarskich w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Drugi wyjazd planowany jest na maj przyszłego roku, na Festiwal „Sztuka i Dokumentacja” w Łodzi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/