wtorek, 15 października 2013

Co zmieniło się na dworcu?

W czerwcu 2012 roku oficjalnie oddano Dworzec PKP w Zawierciu do użytku, po kapitalnym remoncie.
Koszt prac wyniósł ponad 7,5 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków budżetu państwa oraz pieniędzy spółki PKP S.A.W ramach tego remontu całkowicie odmieniono to miejsce. Dotychczas dworzec był miejscem obskurnym i nie zachęcał do przebywania w nim zbyt długo. Po kupieniu biletu każdy jak najszybciej uciekał na peron. Teraz wnętrze dworca zostało znacznie unowocześnione. Można się w nim poczuć jak na dworcu np. w Krakowie!
Minął już ponad rok od remontu. Sprawdziłem, co zmieniło się jeszcze oprócz samego dworca. Na przykład teraz, osoby czekające na pociąg, mogą skorzystać z nowych barów, kafejek i kiosków, jakie powstały w budynku dworca. A takich punktów jest jak na razie cztery, przy czym trzy z nich są miejscami nowopowstałymi. Może liczba ta nie wywołuje wielkiego "wow", ale ja myślę, że pasuje ona do wielkości zawierciańskiego dworca.
Co jeszcze zmieniło się na dworcu, lub w jego najbliższej okolicy? Na pewno trzeba wspomnieć o nowym parkingu wraz z nowym skwerkiem. Budowa parkingu znacznie poprawiła sytuację związaną z parkowaniem w centrum naszego miasta. A dzięki skwerowi powstało miejsce ładne i przyjazne dla podróżujących i nie tylko. Ostatnio też pojawiły się nowe informacje nt. dalszej rewitalizacji terenu przy dworcu. Ma tam powstać bowiem nowoczesne centrum przesiadkowe, co będzie udogodnieniem dla pasażerów ZKM-u.
Gmina Zawiercie przedstawiła swoje zamiary kupna działki pod centrum spółce PKP Departament Nieruchomości, a przedstawiciele spółki zapewnili prezydenta o możliwie najszybszym przygotowaniu przetargu na sprzedaż tego terenu.
Tak więc - teren przy dworcu zmienia się i zmieniać się będzie. To bardzo dobrze; przecież dworzec jest wizytówką naszego miasta!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/