czwartek, 26 września 2013

Zmiany, zmiany...

Przed końcem sezonu letniego w naszym mieście pojawiło się wiele zmian. Zmiany te dotyczą między innymi budynków handlowych i biurowych. W ostatnim czasie powstało kilka nowych, a stare zmieniły swe oblicze.. Zobaczmy więc co i jak..
Na początek chyba obecnie najbardziej popularna inwestycja w naszym mieście. To budowa pawilonów handlowych przy ul. Sikorskiego. Powstała już bryła 2 z 3 budynków. O sklepach, które się tam znajdą, dowiemy się wkrótce.
Przy ulicy Piłsudskiego powstaje całkiem spory pawilon handlowy. Jest tam miejsce na kilka sklepów i klika biur, a obok budynku jest miejsce na przestrzeń publiczną.
Już od kilku dni możemy robić zakupy w nowym sklepie Carrefour Express. Mieści się on w rozbudowanym ostatnio budynku, gdzie znajduje się już m.in Rossmann. Powstanie Carrefoura w Zawiercie jest bardzo dobrą sprawą. Widziałem na przykład, jak wchodzą do niego turyści, którzy są przejazdem w Zawierciu.
Przy ulicy Wyszyńskiego został wybudowany nowy budynek, gdzie na dole będą nowe sklepy, a na górze biura. Obecnie trwają prace wykończeniowe.
Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dojazd kończy się budowa nowej stacji kontroli pojazdów...

...a przy ulicy 3-go Maja cały czas rozbudowuje się dotychczasowa kamieniczka z małą lodziarnią. Może tu być coś ciekawego. Zobaczymy co będzie dalej :)
Teraz przejdźmy do małych remontów. Wizerunek na przykład zmienia biurowiec Odlewni Żeliwa. Cały budynek ma być odmalowany na nowy kolor.
Wygląd odświeża też budynek dawnej Resursy Obywatelskiej, gdzie obecnie mieści się m.in bank PKO.
Metamorfozie poddał się również budynek przy ul. Westerplatte 19. Z jednej strony obiektu mieści się biuro ZGM, a z drugiej strony jest miejsce na jakiś nowy sklep. Może to być ciekawe miejsce...
I kolejny obiekt, który się "odmalował". Jest to oczywiście budynek dawnego Kina "Włókniarz", a obecnie miejsce różnych sklepów (np. Biedronka) i punktów usługowych (np. Amon)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/