środa, 11 września 2013

Dwugłos w sprawie rekinów

Już od dwóch dni na parkingu zawierciańskiego OSIR-u stoi mobilne akwarium, w którym pływają 4 rekiny - koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi. Jeszcze dziś i jutro można je oglądać kupując bilet za 12zł/8zł.
Sprawa ta wywołuje duże kontrowersje także wśród mieszkańców naszego miasta. Słychać głosy, że miejscem tych zwierząt powinno być ich naturalne środowisko, lub przynajmniej profesjonalne oceanarium a nie 16-metrowa naczepa TIR-a. Ryby te pływają w kółko na niewielkiej przestrzeni i sprawiają wrażenie umęczonych.
Z drugiej strony pomysłodawca przedsięwzięcia twierdzi, że wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego. Zapewnia, że rekiny mają odpowiednie warunki, a utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię.
Niektórzy mieszkańcy uważają, że jest to jedyna możliwość, by zobaczyć prawdziwe rekiny z bliska.
A co Wy o tym sądzicie?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/