środa, 28 sierpnia 2013

Uniwersytet Dzięcięcy w Zawierciu!

Już od września najmłodsi mieszkańcy Zawiercia będą mogli uczestniczyć w niezwykłych spotkaniach ze światem nauki. Organizatorami Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Zawierciu. Honorowy Patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Zawiercie – p. Ryszard Mach.
Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. W ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu zaplanowano cykl interaktywnych i interdyscyplinarnych wykładów, które z całą pewnością zainteresują młodych studentów i zachęcą ich do samodzielnego pogłębiania zainteresowań.
Wykłady odbywać się będą raz w miesiącu w soboty w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. Podczas dziesięciu spotkań dzieci dowiedzą się m.in. jak niezwykłe właściwości ma zwykła woda, czy Calineczka może być silniejsza od Pudziana, jak wścieka się azot, czy rośliny mięsożerne są niebezpieczne dla ludzi oraz co było natchnieniem Fryderyka Chopina.
Zajęcia poprowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i eksperci danych dziedzin, a wszystkie zagadnienia zaprezentowane zostaną w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. – Podczas zajęć wykładowcy wykorzystują prezentacje multimedialne i liczne pomoce dydaktyczne, wspólnie z dziećmi przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia, odpowiadają na pytania słuchaczy – wyjaśnia Anna Giertler z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Koordynator Uniwersytetów Dziecięcych WSB. – Dzięki temu nawet trudne zagadnienia stają się dla młodych studentów zrozumiałe, a zajęcia zamieniają się w niesamowitą przygodę w świecie nauki – dodaje Anna Giertler.
Zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu już się rozpoczęły. Liczba wolnych miejsc jest jednak ograniczona i ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.wsb.edu.pl/zud (tam też harmonogram zajęć) lub uzyskać pod nr telefonu 32 295 93 15.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/