piątek, 23 sierpnia 2013

Termomodernizacje w mieście

W te wakacje możemy zaobserwować zmiany w wyglądzie
zarówno budynków publicznych jak i bloków mieszkalnych. Lecz dziś skupię się właśnie na budynkach publicznych.
Obecnie trwa termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Inwestycja warta ponad 2 miliony złotych obejmie m.in obłożenie całego budynku styropianem, pomalowaniem budynku i modernizacji całej instalacji
cieplnej. Termin zakończenia prac to koniec listopada br.
Termomodernizację przechodzą też dwa budynki należące do ZGM w Zawierciu. Są to obiekty przy ulicy Westerplatte 19 i przy pl. Dąbrowskiego 4. Obydwa przedsięwzięcia uzyskały dofinansowanie z WFOŚiGW i budżetu Gminy Zawiercie.
"Ekonomik" również doczeka się remontu. Oprócz docieplenia bryły budynku planuje się także wymianę okien i drzwi, montaż rolet, wykonanie instalacji odgromowej, wymianę parapetów wewnętrznych, przebudowę wejść do budynku, a także wykonanie dojść i chodników. Prace powinny zakończyć się w maju 2014 r.
Bardzo realną inwestycją jest termomodernizacja Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Rada Powiatu jednogłośnie podjęła uchwałę ws. przystąpienia do programu, który umożliwi realizację remontu budynku szpitala. Aby remont się odbył, projekt musi zostać zakwalifikowany do dofinansowania z funduszu norweskiego. O tym dowiemy się już niedługo.
Może nie jest to termomodernizacja, ale też warto o tym napisać: XIX-wieczny zabytkowy pałacyk, w którym mieści się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, nieco zmieni swój wizerunek. Przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie i elewatorskie dotyczące elewacji zewnętrznej. Obejmą one m.in. usuwanie zabrudzeń, odgrzybianie powierzchni, malowanie ścian farbami elewacyjnymi a także pomalowane zostaną elementy drewniane. Planowany termin zakończenia prac to grudzień br.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/