środa, 3 lipca 2013

O "ustawie śmieciowej" w Zawierciu

Od kilku dni wdrażana w życie jest tzw. "Ustawa Śmieciowa". Ma ona na celu przede wszystkim zmienić nasze przyzwyczajenia, tak abyśmy stali się bardziej ekologiczni. W ramach ustawy tej mamy głównie segregować odpady. Do tego w prawie każdym mieście w Polsce zostały podstawione specjalne kontenery. No właśnie - "prawie w każdym mieście". W wielu miastach Polski zapanował chaos. Odpady tam nie są wywożone (nie ma firmy odpowiedzialnej za to) lub też nie ma kontenerów. 
Trzeba przyznać, że odpowiednie służby z Zawiercia wywiązały się z tego zadania. Pojemniki zostały dostarczone kilka dni przed 1 lipca. Teraz Zakład Gospodarki Komunalnej (bo to właśnie ta firma została wyłoniona do wywożenia naszych śmieci) pracuje ile się da, by wszystko było dobrze.
Największa odpowiedzialność ciąży teraz na nas. Musimy segregować odpady i wrzucać do odpowiednich koszy. Co i do którego pojemnika należy wrzucić, możemy znaleźć na stronie Referatu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu, w tym artykule
Niestety, niektóre osoby kompletnie nie stosują się do ustawy. Dziś widziałem na przykład, jak firma kosząca trawniki upycha skoszoną trawę w pojemniku z napisem "papier"...
Tak więc bądźmy uważni - zastosowanie się do ustawy jest niezwykle ważne. Nie pozostawiajmy tego obojętnie. Od tego zależy nasza przyszłość!

Ważne informacje - ZGK: Harmonogram wywozu śmieciStrona Referatu Gospodarki Komunalnej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/