wtorek, 11 czerwca 2013

Nowy wygląd "Żabek" już w sierpniu!

Na "Żabkach" obok ronda, powstaje obiekt, który zmieni obecny wizerunek tej dzielnicy.
Realizowane jest zadanie pn. "Rewitalizacja terenów zielonych w mieście Zawiercie". Rozpoczęła się, bowiem przebudowa skweru, na którym stanie fontanna. Fontanna będzie miała trzy dysze wodne z podświetleniem. Dodatkowo powstaną oczywiście nowe chodniki, ławki, kosze na śmieci oraz posadzone zostaną nowe drzewa. Nie zabraknie również ozdobnych rabat kwiatowych
Myślę, że nowy plac na "Żabkach" będzie tak samo lubiany, jak Plac Jana Pawła II. Przecież na plac w Centrum niemal codziennie przybywają osoby chcące odpocząć, natomiast w weekend plac przeżywa istne "oblężenie"! Uważam, że nowy skwer będzie miejscem spotkań mieszkańców, a dodatkowo będzie kolejnym miejscem reprezentacyjnym Zawiercia.
Obecnie cały teren jest zagrodzony i jest niedostępny dla ruchu pieszego. Zakładane są pierwsze kanały wodne, którymi będzie doprowadzana woda do fontanny. Inwestor to Park - M. Sp. z.o.o. Wg. założeń, prace zakończą się w sierpniu br.
Teraz zapraszam na obejrzenie pierwszych wizualizacji tegoż placu. Wizualizacje udostępniam od Urzędu Miejskiego w Zawierciu.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/