środa, 26 czerwca 2013

Mammobus w Zawierciu i okolicach

fot.  zdrowie.wm.pl
W Zawierciu, Porębie i Szczekocinach będzie można za darmo wykonać badania mammograficzne. Jest to kolejna możliwość wykonania takich badań w powiecie zawierciańskim.
Całe badanie polega na prześwietleniu rentgenowskim piersi. Skorzystać na tym mogą Panie od 50 do 69 roku życia. Bo właśnie w takim wieku najczęściej objawia się nowotwór złośliwy piersi, przed którym mają chronić badania mammograficzne. Kobiety w wieku do 50 lat lub powyżej 69. roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w Mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.
Harmonogram przebywania Mammobusu w pow. zawierciańskim:
• Zawiercie – 17-19 lipca przy markecie budowlanym Format, ul. Żabia 37
• Poręba – 15 lipca przy Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Mickiewicza 2
• Szczekociny – 22 oraz 23 lipca przy Ośrodku Zdrowia, ul. Jana Pawła II 6
Kobiety, które planują wykonać badanie w Mammobusie, proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/