piątek, 10 maja 2013

Zmiany na Placu Jana Pawła II, ale...

Jesienią 2012 roku Plac im. Jana Pawła II został oficjalnie otwarty. Od tego czasu cieszy się on ogromną popularnością u mieszkańców. Uczniowie, seniorzy no i przede wszystkim rodzice wraz z dziećmi chętnie przychodzą na plac w Centrum by w upalny dzień ochłodzić się oraz popatrzeć na pryskającą wodę.
Obecnie Plac ten przechodzi małą zmianę; mianowicie sadzone są drzewa, krzewy oraz kwiaty. Plac Jana Pawła z dnia na dzień pięknieje!

Stwierdziłem, że informacja o "zielonej metamorfozie" Placu Jana Pawła II świetnie nada się by wspomnieć o małym problemie, który stworzył się wraz z powstaniem placu. Chodzi bowiem o to, iż w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się chodnik, obecnie
jest po prostu błoto. Według wcześniejszych wizualizacji planuje się tu posadzić krzewy. Byłoby to wielkim utrudnieniem dla przechodniów. Jest to przecież odcinek, który bardzo często jest pokonywany przez mieszkańców naszego miasta,co widać po wydeptanej w tym miejscu ścieżce. Moje nadzieje, że w czasie sadzenia roślin dobudowany zostanie chodnik, zmniejszają się, ponieważ do ukończenia prac zostało już niewiele czasu. 
Dobrze by było, aby Plac Jana Pawła II zmieniając się na lepsze, był także wygodny w użytkowaniu przez mieszkańców naszego miasta.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/