środa, 3 kwietnia 2013

Wyłączenie telewizji analogowej

Już 22 kwietnia na terenie gminy Zawiercie wyłączona zostanie telewizja analogowa i zostanie zastąpiona telewizją cyfrową.
Aby odbierać naziemną telewizję cyfrową na starszych modelach telewizorów należy do nich podłączyć dekoder DVB-T. Do prawidłowego odbioru telewizji nie potrzebujemy stosować specjalnych anten, wystarczy nam antena, którą do tej pory stosowaliśmy do odbioru naziemnej telewizji nadawanej analogowo w paśmie UHF. Większość anten telewizyjnych dachowych umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Jeżeli aktualnie możesz odbierać kanały analogowe bez zakłóceń, to Twoja antena TV będzie nadawała się do odbioru sygnału cyfrowego. Tylko w niektórych przypadkach będzie potrzebna wymiana anteny dachowej lub pokojowej na nowszą. Informacja dla klientów telewizji kablowej UPC: do dalszego korzystania z telewizji analogowej UPC nie trzeba kupować nowego telewizora ani dekodera.
Szczegółowe informacje nt. cyfryzacji możecie uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii biura cyfryzacji: 800 007 788.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/