środa, 17 kwietnia 2013

Park im. Tadeusza Kościuszki

Fotogaleria do artykułu znajduje się poniżej!
Park im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu znajduje się przy ulicy T. Kościuszki, naprzeciwko bazyliki św.ap. Piotra i Pawła. Oprócz ławek i koszów, znajduje się tu plac zabaw i Kaplica Matki Boskiej Prządki [Zawiercie swój rozwój zawdzięcza przecież m.in. istniejącej tam przędzalni, która dawała zatrudnienie wielu mieszkańcom miasta i okolic, a właśnie Matka Boska Prządka jest Opiekunką włókniarzy]. Ponadto w lecie często rozkłada tu stanowisko firma wypożyczająca gokarty.
Co do historii, to z pewnością można sporo napisać... Na terenie obecnego ogrodu znajdowały się posesje prywatne oraz okazały staw, który zniknął w latach 80 [porównanie ze stanem dzisiejszym możecie zobaczyć w tym poście.] Źródła podają, że przed wojną na tamtym terenie – przy Alei Jachowicza [aleja przebiegająca przez park, obecnie nie istnieje] i Kościuszki zbudowany był Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym odbywały się uroczystości państwowe. Jednak zmiany ustrojowe, które zaszły po II wojnie spowodowały likwidację tego obiektu.
Wróćmy jeszcze do obecnej sytuacji parku - mój komentarz do stanu tegoż parku jest następujący: W porównaniu z latami wcześniejszymi, park T. Kościuszki zmienił się. Lecz cały czas obecny stan nie jest w pełni zadowalający. Brakuje bowiem poprawy stanu chodników, znacznej części ławek oraz dobudowania pozostałej infrastruktury. Pocieszającą informacją jest to, że w najbliższym czasie teren zostanie oświetlony, co sprawi że będzie tam bezpieczniej.
Teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/