sobota, 9 marca 2013

Przebiśniegom na spotkanie!

23 marca odbędzie się XL rajd pt. "Przebiśniegom na spotkanie"!

Cosezonowy rajd organizowany przez zawierciańskie PTTK, Klub Turystyczny "Ostańce", UM w Zawierciu oraz Komendę Hufca ZHP w tym sezonie organizowany dla uczczenia 150 Rocznicy Powstania Styczniowego. Istnieje kilka tras rajdu. Oto one:

I. Zawiercie SP nr 5 - Wydra Zielona - Fugasówka - Markowizna - Kaźmierówka - Zawiercie Gimnazjum nr 2 [14km.]
Start sprzed SP 5 o godz. 8.30

II. Poręba - Turkowa Góra - droga Kościelna - Kierszula - Zawiercie [12km.]
Start z przystanku komunikacji miejskiej w Porębie o godz. 9.00

III.Łazy - Rokitno - Każmierówka - Markowizna - Zawiercie [13 km.]
Start z stacji kolejowej w Łazach o godz. 8.40

IV. Mrzygłód PKP - Mrzygłód rynek - Borowe Pole - Zawiercie [10km.]
Start z przystanku kolejowego w Mrzygłodzie o godz. 9.40

V. (dla dysponujących autokarem) Klucze - Golczowice - Godawice - Ryczówek [10km.]
Start z parkingu koło szkoły o godz.9.00

VI. (rowerowa) Zawiercie - Wydra - Bzów - Kromołów - Zawiercie [20km.]
Start sprzed kiosku IT przy dworcu PKP o godz. 9.30

VII. (rowerowa) Zawiercie - Kaźmierówka - Niegowonice - Chechło - Godawica - Golczowice - Kwaśniów - Rodaki - Ogrodzieniec - Zawiercie 55km
Zawiercie SP5 – Zawiercie Warty - Wydra Zielona - Fugasówka - Markowizna - Kaźmierówka  – Zawiercie os. S. Szymańskiego Gimnazjum nr 2.

Zgłoszenia: w terminie do 15.III.2013r. w Oddziale PTTK w Zawierciu przy ul. Gen. W. Sikorskiego 6 z równoczesną wpłatą wpisowego w wysokości 5 zł od osoby bezpośrednio lub na konto: B.Śl.K-ce O/Zawiercie 11 1050 1591 1000 0008 0065 2075 z zaznaczeniem: "rajd". W ramach wpisowego otrzymamy plakietkę rajdową, napój i materiały promocyjne. W przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń trasa może być odwołana, dlatego w zgłoszeniu prosimy podawać trasę zastępczą. Na mecie rajdu będzie można dokonać weryfikacji odznak OTP, "Miłośnika Jury" i "Znam Zawiercie i okolice". Uczestniczyć mogą drużyny reprezentujące organizacje społeczne i szkoły oraz turyści indywidualni. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką dorosłych. Meta rajdu to Gimnazjum nr 2 w Zawierciu w godz. 12.30-15.00. Na mecie obok w parku OSiR odbędzie się inscenizacja bitwy powstańczej o godz. 13.00

Zachęcamy do uczestniczenia w rajdzie!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/