niedziela, 10 lutego 2013

Z Zawiercia na narty!

Stok w Morsku
Być może nie wszyscy wiedzą, lecz w okolicy Zawiercia znajdują się stoki narciarskie. Stoki znajdują się w Cisowej [25 km. od Zawiercia], Smoleniu [24 km.] i Morsku [13km. od Zawiercia].

Zacznę od obiektu w Cisowej... Czynny jest od 10:00 do 21:00 [pn. pt.] i od 9:00 do 21:00 [sb. nd i święta]. Posiada dwie trasy zjazdowe: niebieską [700m] i czerwoną [550m] oraz wyciąg orczykowy i talerzykowy. Oświetlony obiekt jest sztucznie naśnieżany. Dużą zaletą jest na pewno spora wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. W Cisowej istnieje możliwość nauki jazdy na snowboardzie i na nartach.
Stok w Cisowej
Sąsiednia miejscowość, Smoleń, leży na pograniczu województwa Śląskiego i Małopolskiego. Obiekt w Smoleniu może pochwalić się: trasą dla początkujących [280m], trasą dla zaawansowanych [420m] dwoma wyciągami i wypożyczalnią sprzętu narciarskiego. Stok czynny w tygodniu od 10:00 do 21:00, a w weekend od 9:00 do 21:00. Stok jest sztucznie naśnieżany.

Dla niezmotoryzowanych polecam stok w Morsku, ponieważ można dojechać tam autobusem ZKM [linia nr 5]. Ośrodek posiada 3 trasy zjazdowe:
Wyciąg w Cisowej
1. stok o długości 400 m. z wyciągiem talerzykowym.
2. trasa dla początkujących o długości. 100m, wyciąg typu "wyrwirączka"
3. trasa o długości 500 m, usytuowana wzdłuż stoku (nr 1), wyciąg wspólny z główną trasą zjazdową. Stok czynny codziennie w godz. 9.00 - 21.00. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, snowboardu i sanek. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone a ponadto można szusować w rytm muzyki!

Ferie to idealny czas na zimowy sport; zachęcam do korzystania z pobliskich stoków. Mieszkamy w pięknych okolicach, warto z tego korzystać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/