środa, 6 lutego 2013

Jutro Tłusty Czwartek!

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Dozwolone jest wtedy objadanie się pączkami, faworkami i innymi smakołykami. W Zawierciu jest wiele miejsc, gdzie można je kupić, a w niektórych lokalach nawet usiąść przy stoliku z pączkiem i filiżanką kawy. Z pewnością takim miejscem jest Kawiarnia-Cukiernia "Skała", która znajduje się przy ulicy Gen. Sikorskiego [obok D.H Centrum]. Jest jednym z najbardziej lubianych przez Zawiercian miejscem do odpoczynku i spotkań. W Tłusty Czwartek [ale i nie tylko!] można kupić tam przepyszne pączki, faworki i różne ciasta! Konkurencją dla "Skały", jest Kawiarnia "Sephia". Jest to kawiarnia w starym stylu. Mieści się na ul. T. Kościuszki, w pobliżu Bazyliki. Także i ta placówka przygotowała wyśmienite przysmaki na jutrzejszy dzień!

Pyszne pączki kupić można też m.in w piekarni "Rozlach" [ul. Zegadłowicza], piekarni "Kadłubek" [ul. 11 Listopada], w piekarni-cukierni "Ziarenko" [ul. Zegadłowicza i Piłsudskiego/ k. ronda Żabki] oraz w piekarniach sieci "Złoty Róg".

Wszystkim smakoszom życzę smacznego :)

2 komentarze:

  1. Ja kupiłem w LIDLu za 0,55zł/sztuka. Lepszych mi nie trzeba!

    OdpowiedzUsuń
  2. Może jakiś post na temat kawiarni Sephia? Znana już jest w innych miastach województwa :)

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/