Pożyczka z banku czy parabanku – co wybrać? art. spons.

Oferty szybkich pożyczek na dowolny cel często ratują domowy budżet i pomagają w realizacji planów. Potrzebujesz zastrzyku gotówki, ale nie wiesz, czy wybrać propozycję banku, czy zdecydować się na usługi firmy z sektora pozabankowego? Przedstawiamy praktyczny poradnik dla konsumentów stojących przed wyborem konkretnej oferty.




Dla kogo pożyczka z banku?
Jesteś zatrudniony na umowę o pracę, możesz bez problemu udokumentować swoje zarobkii nigdy nie miałeś problemów ze spłatą zobowiązań? Bank z pewnością nie odmówi Ci dodatkowych środków. Przy ustalaniu zdolności kredytowej klientów bierze co prawda pod uwagę zdecydowanie więcej niż firmy z sektora pozabankowego, jednak klienci z dobrym scoringiem w BIK nie muszą się obawiać. Chcesz postarać się o pożyczkę, ale nie lubisz stać w kolejkach? Banki idą z duchem czasu i umożliwiają składanie wniosków przez internet, środki są więc łatwo dostępne. A może interesuje Cię pożyczka ratalna do 5000 zł, jednak masz problemy z otrzymaniem kredytu w banku? Sprawdź oferty sektora pozabankowego.

A może chwilówka?
Oferta parabanków jest skierowana do osób, którym zależy na szybkiej decyzji i minimum formalności, a także klientów, którzy nie są w stanie udokumentować swoich dochodów (np. pracujących w szarej strefie). Żeby otrzymać zastrzyk gotówki najczęściej wystarczy posiadać polskie obywatelstwo, konto bankowe zarejestrowane na swoje nazwisko, a także telefon komórkowy. Parabanki wymagają również wykonania zwrotnego przelewu weryfikacyjnego, którego celem jest potwierdzenie prawdziwości danych zamieszczonych we wniosku o pożyczkę. Oczywiście ostateczna decyzja jest uzależniona od indywidualnej oceny, jednak pożyczki za pośrednictwem parabanków są zdecydowanie bardziej dostępne niż w przypadku banków.


Bezpieczeństwo i koszty
Formalności to nie jedyne różnice między pożyczkami w bankach i parabankach. Bardzo ważne są przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem klientów. Banki podlegają szczegółowej weryfikacji przez Komisję Nadzoru Finansowego, a także prawu bankowemu. W przypadku instytucji działających w sektorze pozabankowym, spory rozstrzygane są w oparciu o przepisy prawa cywilnego. Dyskusyjna jest również kwestia kosztów zobowiązania – RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która w parabankach może być zdecydowanie wyższa. Firmy te rekompensują to jednak klientom, oferując pierwszą, nieoprocentowaną pożyczkę.

Propozycje zarówno banków, jak i firm z sektora pozabankowego mają swoje plusy i minusy – wybór konkretnej oferty powinien być więc uzależniony od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/