poniedziałek, 26 listopada 2018

Senior świadomy swoich praw

Projekt “Senior świadomy swoich praw” zrealizowany przez Instytut Pracy i Edukacji, to projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 


Projekt ma na celu aktywizację społeczną osób starszych poprzez zwiększenie partycypacji seniorów w życiu publicznym. Instytut Pracy i Edukacji przeprowadził w Gminie Zawiercie szkolenia z zakresu dostępu do informacji publicznej, składania skarg wniosków i petycji, finansowania swoich projektów oraz zrzeszania się. Seniorzy dowiedzieli się jak można uzyskać informację publiczną, w jaki sposób i do jakich organów można składać skargi,petycje i wnioski oraz co bardzo ważne dowiedzieli się jak mogą pozyskiwać środki na swoją działalność. 

- Głęboko wierzymy w to, iż nasze spotkania przyczyniły się do rozwoju kompetencji obywatelskich wśród seniorów. Przygotowaliśmy również dla uczestników szkoleń materiały promocyjne takie jak długopisy i notatniki oraz podręcznik zawierający omówienie każdego zagadnienia podejmowanego na spotkaniach - mówi Piotr Czarnojańczyk z Instytutu Pracy i Edukacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/